Sorry, pani Belousovová, vyčiarknite si ma zo zoznamu

Autor: Katarína Pázmányová | 11.3.2010 o 15:38 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  758x

Nie som milovníčkou politických debát. Ale tá včerajšia večerná na TA 3 s podpredsedníčkou SNS, ma odtiahla od umývania riadu a priklincovala pred obrazovku. Chápem, že dve kauzy v jeden deň - odvolanie ministra Štefankova a protest študentov proti vlasteneckému zákonu, ktorí vzišiel z národniarskeho tandemu Slota - Rafaj, musia pôsobiť priam frustrujúco. Ale s takou neomylnou istotou hovoriť o mne? Tak to si mohla odpustiť.

Vraj na Slovensku sú tisícky slušných ľudí, rozumej vlastencov, čo sú za vlastenecký zákon, ale sú ticho. Tak to bola trefa. Alebo sa riadila poučkou Kto mlčí ten svedčí? Tak v takomto zozname ja figurovať nebudem.

A v tejto chvíli vám, pani Belousovová, oznamujem, že som sa dnes s plným vedomím podpísala pod petíciu Pán prezident, nepodpisujte vlastenecký zákon. A dodávam, že som tým vyjadrila svoje vlastné presvedčenie. Že ma k tomu nepriviedol žiadny tretí sektor. Nebola som pod vplyvom alkoholu ani iných drog a že ako matka troch detí a pár mesiacov po päťdesiatke sa ani náhodou necítim ako feťáčka.

Pani národniarka, ľudia nemlčia, len vám sa zhoršil sluch a zrak. Inak by ste rozoznali hlasy mladých ľudí, ale aj oprávnené námietky od riaditeľov škôl, učiteľov, rodičov. A videli by ste, že nesúhlas voči vlasteneckému zákonu nemá nič spoločné s ne - vlastenectvom. Ja osobne som hrdá na tých, čo sa včera nezľakli a išli na námestie vyjadriť svoj nesúhlas. A preto sa aspoň takto virtuálne pridávam k nim.

A vás, prosím, vyčiarknite si ma zo zoznamu mlčiacich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.


Už ste čítali?